Aprillikuu katse, „Väike uba“, õpetab lastele, kuidas seemnest hakkab taim kasvama.
Osalesid koolieelikud Lepatriinud ja Mõmmikud :) #katse4 Lastele oli üllatuseks see, et taim võib kasvada ka ilma mullata. Tore oli jälgida kui kiirest oast taim kasvab. Katse allikas: http://www.huvitavbioloogia.ee/projektid/loodusteaduslikud-katsed-lasteaias/katse-4-vaike-uba
0 Comments
Naerulindudel toimus 18. aprillil avatud tegevus nii õpetatajatele kui lapsevanematele. Tegevuse teemaks oli „jäätmete sorteerimine.”
Kõigepealt toimus arutlus, milliseid eri jäätmeid on olemas ja kuhu neid visata. Seejärel vaadati õpetlikku videot jäätmete sorteerimisest. Õues sai iga laps paberlipiku, millele oli kirjutatud ühe jäätme nimi, mille laps pidi kokku veerima ja vastava jäätme õuealalt üles otsima ning õigesse konteinerisse viskama. Lõpptulemusena olid kõikides konteinerites õiged jäätmed. :) ![]() Veenädala raames arutasid Mõmmikud (6-7 a.) järgmistel teemadel: 1) kuidas tekib vihm? 2) miks üldse on vett vaja? 3) kas vesi võib otsa saada? 4) kuidas tekib vikerkaar? 5) kui palju on 1 liitris merevees soola? Vaadeldi: 1) erinevate veekogude pilte (tiik, järv, jõgi, meri, ookean) 2) pilte jõeelanikest: tigu; vähk; part 3) pilte järveelankiest: kalad; konn; luik 4) pilte mereelanikest: merihobu; meritäht; kalmaar; meduus, krabi; hai; kaheksajalg Tutvuti: 1) Eestimaa järvedega Meeled: 1) maitsmine -soolane vesi (merevesi on soolane!) 2) kuulamine - miks merevesi on soolane (naljalaul "See juhtus ennemuistsel aal..." 3) kompimine - veest "varanduse otsimine" (pärlid) Meisterdamine - akvaarium! Tallinna Liivalossi Lasteaia Mõmmikute rühm (6-7 a. lapsed) sidus oma avatud tegevuse nutikuu, Rohelise kooli ja südamenädalaga. Nädalateemaks oli "Läbi puhta looduse ja tervislike eluviiside me hoiame ka oma südant tervena" (tervis, bioloogiline mitmekesisus). Tegevuse viisid läbi õpetajad Reet Helvik ja Eve Ellmann ja õpetaja abi Maire Veide. Tegevuse eesmärgid: * Laps väärtustab keskkonda hoidvat ja keskkonnahoidlikku mõtteviisi. * Laps loeb kokku 1-2 silbilisi sõnu. * Laps mõtestab loendamistegevust ja seoseid arvude reas. * Laps kasutab tähtedest koostatud sõna oma kunstitöös lähtealusena loob oma vaba ja isikupärase variandi. Tegevus algas teemasse sissejuhatava osaga, kus õpetaja selestas lahti, mida tegema hakatakse. Külla tuli mesilane Maia (BeeBot) ja koos mõeldi, keda/mida aasal kohata saab ning veeretas maha üllatusmuna topsid. Iga muna peal oli lapse nimi, mida laps otsima pidi. Edasi liiguti laua taha, kus oli ülesandeks üllatusmunadest saadud tähed kokku panna nii, et sellest tuleks sõna, mida looduses leida võib. Saadud sõna liimiti paberile ja joonistati vastav pilt alla. Samaaegselt olid lastel kaelas ka mesilase antud kaelapaelad, kus peal oli järjekorranumber, mille alusel õpetaja kutsus lapsi BeeBotiga programmeerima. Lapsed programmeerisid BeeBoti vastavale teemaruudule, loendades ruute. Tegevus võeti koos kokku ringi istudes. Iga laps sai valida endale oma sõnale vastava pildi ning tutvustas seda rühmakaalastele. Vajadusel aitasid õpetajad lapsi suunavate küsimuste abil. Lõpetuseks mõeldi kaasa ja arutledi elurikkuse teema üle ja kuidas me saame loodust kaitsta ja hoolivalt käituda. Lapsed tõid välja ka prügi ja jäätmete temaatika ning taaskasutuse. Leiti, et mida puhtam loodus, seda tugevam on meie tervis.
Meie pisikesed Päikesejänkud külvasid muruseemet, emadepäevaks päevalilli ning maitserohelist. Mürakarude (3-4 a.) istutamispäev! Koolieelikute Lepatriinude roheline aknalaud Koolieelikute Mõmmikute istutamine & sõbrapilt Murupea Peetsuga :)
|
TÖÖGRUPPÕppeaasta 2024/2025 teemad
All
arhiiv
March 2025
|