Eesmärgiks oli Mõmmikute silmaringi laiendamine, teiste kultuuride eripäradega arvestamine, empaatiavõime arendamine, väärtuskasvatus. Projekt kestis umbes 2,5 kuud (jaanuar-märts 2022). Teema kohta valmis koostöös lastega ka makett. Projekti jooksul läbiti erinevaid teemasid ning tegevusi:
Oli tore projekt, kus lapsed arutlesid kaasa ja esitasid palju sisukaid küsimusi.
0 Comments
Naerulindude (4-5 a) projekti "Meie rühma rahvused..." idee sündis lastelt, kes ütlesid, et nemad tahaksid toitu lähemalt uurida. Kuna rühmas on ka päris palju erinavatest rahvustest lapsi, leiti põneva viisi kuidas neid kahte ühendada - rühma laste rahvustega tutvuti läbi toidu. Kaasatud olid ka lapsevanemad, kes siis oma rahvuse nädalal tõid mitmeid erinevaid nende rahvuse sööke, maiustusi ja ka oma kodukohaga seoses olevait toite. Integreerus globaalne mitmekesisus, tervis ja toit, mina ja ühiskond, ning selline tegevus julgustas lapsi proovima ka uusi toite mida varem pole julgetud. Lastel ja vanematel oli väga uhke oma rahvust ja kultuuri tutvustada ning olla meie lasteaias esindatatud. Iga nädal läks koridori stendile üles plakat meie rühma lapse rahvusest ja sellega seonduv ning põnevat uurimist jagus ka teistele rühmadele.
14.04.2022 oli Eesti õuesõppe päev, kuna sel nädalal on ka lihavõtted, siis otsustasime siduda 2 asja ning iga rühm korraldas lõbusa õuesõppepäeva koos aarete jahiga.
Sipsikud (3-4 a) muutusid munajahi jaoks hoopis jänkudeks, kellel tuli läbida erinevad punktid. Alustuseks tuli leida suur värviline muna nr 1ga, seal ootas neid jänku pilt ja lapsed pidid õuealalt leidma jänku käpajäljed. Leitud jäljed loendati kokku, saadi 10 jälge. Seejärel pidid leidma nr 2. Seal ootasid Sipsikuid ees mõistatused ning pildid õigete vastustega (kana, kukk, tibu ja jänes). Punkt nr 3: tibu kandmise kulbiga teatevõistlus. Algus oli mõne jaoks raske, kuid kõik tegid tublilt tee läbi. Punkt nr 4: tuli hüpata jänkudena läbi rõngaste, lasta liugu ning proovida kätt rõnga viskamisel. Ja lõpuks nr 5! Seal ootas üllatus! Kotist tuli välja jänku korviga, milles šokolaadimaiustused.
Päikesejänkud (5-7 a) tähistasid õuesõppe päeva QR-koodi orienteerumisega õuealal. Õppisiti kasutama tahvelarvutis QR-koodi lugemise äppi ja koodi skaneerima. Ülesannete lahendamiseks pidid Päikesejänku lapsed lugema, loetust aru saama ja mitmeosalisi ülesandeid meelde jätma ja täitma. Lapsed lahendasid erinevaid ülesandeid:
Lotted (5-7 a) tegelesid aprilli esimestel nädalatel ilmavaatlusega, rääkisid lähemalt erinevatest ilmanähtustest ning märkisid kahe nädala jooksul oma ilmavaatlustabelisse igapäevaselt ka ilma. Tutvuti ka uue mõistega ja ametiga „sünoptik“ – inimene, kelle tööks on prognoosida ilma.
Lepatriinude (4-6 a) rühmaruumi uksel on lastele tore mäng valmisatud taaskasutus materjalidest. Mängus on seotud number arvulise tähendusega ehk sama palju kui on asju on topsil vastav numbrimärk, see aitab lastel aru saada numbrite tähendusest.
|
TÖÖGRUPPÕppeaasta 2024/2025 teemad
All
arhiiv
March 2025
|