Et vähendada toidujääkide tekkimist viisime läbi ülemajalise toidujäägi kaalumise nädala, mille eesmärgiks oli teha lastele seletustööd ning julgustada personali, et et lapsed saavad ise toidu tõstmisega hakkama. Lapsed õppisid selle käigus hindama toidukoguseid ja oma võimeid, kui palju nad jõuavad süüa – järelduste tegemine. Tulemustest selgus, et rühmad, kus lapsed olid juba varem tegelenud endale ise söögi tõstmisega, siis tulemused olid paremad, aga nädala lõpus oli kõikidel rühmadel järelejääva toidu kogus vähenenud. Muidugi pidime ka arvestama asjaoluga, et sõimerühma lapsed endale ise toitu ei tõstnud (Lepatriinud ja Mõmmikud), kuna nad olid selleks veel liiga väikesed, aga tublisti osalesid nemadki :) Vaata meie tulemusi siit! Maja poolt oli esimesele kolmele kõige tublimale rühmale kingituseks uus lauamäng "Halli Galli" (Puuviljamäng)
0 Comments
Naerulinnud ja Päikesejänkud panid oma õuealal kasemahla jooksma. Enne tegutsema asumist vesteldi, mida kasulikku sisaldab kasemahl ja miks see meile hea on. Lapsed said teada, et kasemahlas usutakse olevat maagiline vägi, mis 101 tõve vastu olema peaks. Kasemahl teeb pai meie kõhule ja seedeelundkonnale. Samuti said lapsed teada, et kasemahl sisaldab suhkrut.
Tarkused ära kuulatud, asuti asja kallale. Õpetaja puuris kase tüvesse augu ja koos paigutati puule tila, mille kaudu mahl ilusti 2 liitrisesse pudelisse joosta saaks. Huvitav oli teada saada ka seda, et puu võib ilusal soojal päeval anda mahla kuni 15 liitrit. Mida soojemaks läheb ilm, seda intensiivsemaks muutub mahlajooks. Mahlavool peatub õhtul, kui õues langevad kraadid alla nulli. Koos arutati ka seda, mida peab puuga tegema kui mahla kogumine on lõpetatud. Nüüd aga tuleb veidi oodata, et saaks maitsvat kasemahla proovida. Liivalaia 30 õuealal käis külas NortHammeri ehitusfirma töömees, kes aitas meil ülesriputada Südalinnakooli esmese klassi laste poolt valmistatud linnupesakastid. Otsisime koos lastega puud, mille külge lindude uued kodud panna. Lapsed ka aitasid töömeest, oli selleks siis akutrelli hoidmine, kruvi andmine või redeli ja linnupesakastide vedamine erinevate õuealal olevate puude juurde. Üles sai pandud 7 pesakasti. Üks sai kinnitatud kuusepuu külge 5 pesakasti tammede külge ja 1 vahtra külge. Lapsed said uudistada ka töömehe bussi ja uurida, mis erinevaid töööriistu ehituses kasutatakse. Oli väga tore ja aktiivne hommikupoolik!
Kevadkuu tõi rohkelt rohelust Sipsikute ellu. Oli aeg teha ka enda näpud mullaseks ning külvasime mitmeid erinevaid seemneid: kresssalat, lehtsalat, till, sibul, hernes, uba ja palju muud. Lastele pakkus väga huvi mulla uurimine, nii vaatlemise kui ka lõhna tundmise abil. Kordasime üle, mida vajab taim eluks ning tuleb jääda ootama suurt saaki. Jätkub ka meie tomatisõprade projekt. Tomatid kasvavad usinalt järjest pikemaks ja suuremaks ning oli aeg istutada need ümber suuremasse potti, et edeneks nende kasvamine veelgi. Suureks rõõmuks on meie tomatitaimele Juustuke ilmunud ka esimene õis. Ootame suure innuga ka teisi õisi ning millal saaks ometi juba maitsta suure hoolega kasvatatud tomateid. Sipsikud viisid läbi ka katse „Puhkav pung”, mille raames tõid nad oma õuealal puult oksakese tuppa. Lapsed vaatlesid ja uurisid, mis puuga võiks tegu olla ning kas juba on näha pungi ja lehti. Lapsed said ka vastava töölehe, kuhu joonistasid, milline oli oks katse algul, milline nädala keskel ja nädala lõpus. Kui nädala alguses oli oksal ainult pungad, siis juba nädala lõpuks olid pungadest avanenud väiksed lehed. Nüüd ootame õhinaga, millal saame tuvastada lehe järgi, mis puu oksaga on tegemist. |
TÖÖGRUPPÕppeaasta 2024/2025 teemad
All
arhiiv
October 2024
|