.Sipsikud külastasid Kalamaja raamatukogus raamatukogutundi "Erinevate maade jõulutraditsioonid". Algselt tegime tutvust Eesti jõulutraditsioonidega läbi aegade ning saime ka teada, et esimene avalik jõulukuusk Euroopas pärineb just Tallinnast. Tuleb välja, et igapool polegi ühtemoodi jõulutraditsioonid ja kombed. Näiteks Ukrainas on kombeks ehtida kuuski ämblikuvõrkudega, Austraalias saabub jõuluvana hoopiski surfilaual mitte saaniga lumel, sest Austraalias on jõulude ajal suvi ja Venesueelas aga hoopiski rulluisutab jõuluvana kohale, Jaapanis on kombeks lähedastega hoopis külastada KFC ja nautida sealset toitu. Traditsioone on veel palju erinevaid, kuid Sipsikutele meeldivad kõigerohkem siiski eesti traditsioonid.
Aitäh! Hanna
0 Comments
Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et buss peatus teise teeotsa juures, kust me tavaliselt lõkkeplatsile lähenenud oleme. Nii,et meil õnnestus ära eksida. Aga õiget reisiselli see ei heiduta. Lumine mets oli lihtsalt imeline, nautisime sajaga. Samuti ei jäänud meil midagi nägemata ega tegemata. Leidsime üles "karukoopa" tuvastasime hundi ja kitse jäljed, katsime loomade jõululaua ja pidasime ise ühe vahva pikniku. Lumi pakkus tõelist lusti ja rõõmu. Kokku( eksisime) 5 km. Tõeliselt lahe oli. Aitäh meie armsatele väikestele Mürakarudele( kes olid üliväga tublid) ja ilmataadile imelise hommikupooliku eest.
Sipsikutel algas seekord november teisiti. Hommikul rühma tulles olid mänguasjad riiulitelt kadunud. Ehmatuse asemel ootas aga lapsi palju suuri-väikseid kaste, karpe, erinevaid topse ja kõike muud, millest saab midagi põnevat meisterdada. Septembrist saati koguti vanematega koos erinevaid jäätmeid, mida kasutada meisterdamiseks. Eks muidugi oli ka neid lapsi, kes end nii mugavalt ei tundnud meisterdamises, kuid proovisid ka nemad. Tuli ka välja, et tüdrukud on rohkem meisterdajad olnud siiani, sest esimestel päevadel oli poistelt tavaline küsimus „Kus meil liimid ja käärid asuvad?“, kuigi need on koguaeg samas kohas olnud.
Lastega vesteldi teemadel, miks on jäätmete taaskasutamine kasulik meie keskkonnale ning mil viisil saab erinevaid jäätmeid taaskasutada. Mõningaid näiteid, mida koos tegutsedes sai tehtud: · isadepäeva kingituseks taaskasutamise klaaspurke ning valmis tegevuste purk, mida koos isaga teha. · Papi taaskasutamine: Mäng „Trips-traps-trull“ ja fotokaamera · Papptopsidest telefoni mäng. · Plastpudelite taaskasutamine „Piparkoogu kauss“, salvrätitehnikaga kaunistades. · Koos tegutsedes tegime rühma mängu „Memoriin“ · Jõulukuusk pappkastidest ning erinevatest jäätmetes kuusele ehete tegemine. · Erinevatest jäätmetest valmis rühma korravalvurist robot, kes liiga valju lärmi peale annab helkisignaaliga märku, et lapsed oma häält talitseksid. · Hooldekodule jõulukaartide tegemine. Lisaks kinnitati teadmisi raamatukogutunnis, kuidas säästa loodust ning koos prügihundiga sorteeriti prügi. Usume, et suur rõõm meisterdamisest jätkub ka edaspidi. |
TÖÖGRUPPÕppeaasta 2024/2025 teemad
All
arhiiv
October 2024
|