Naerulindudel toimus sõit ümber maailma. Igal aastal räägivad nad erinevatest riikidest. Sel aastal valmistati koos passid ning loosi tahtel valiti: piloodid, piletite kontrollijad, stjuardessid ning reisijad- lend võis alata. Lennati Mehhikosse, Keeniasse, Austraaliasse ja Norra. Räägiti igas riigis olevast kliimast, inimeste nahavärvist, riigikeelest. Vaadati ka lühikesi loodusfilme ning kuulati kohalikku muusikat, mille saatel mängiti erinevaid mänge, nt. kivikuju.
Põnev on tundma õppida teiste maade kultuuri ja kombeid!
0 Comments
meie tegemised...Meie kõige pisemad Lepatriinud said tuttavaks prügikolliga ning nuku Maiga, kes oli väga kurb, et prügikoll kogu aeg prügi aknast alla viskab. Lapsed aitasid Mail kõik prügi prügikasti visata ja sorteerisid erinevat värvi prügi erinevatesse prügikastidesse. Samuti prooviti vanu asju uuest kasutada ning valmistati vanadest CD-plaatidest jõulukaunistused, mis tulid kaunid ning säravad.
Sipsikute nädalateemaks oli "Jäätmed siin ja palju seal, loodust püüan säästa ma " - nii püüdsid ka sipsikud säästa veidi rohkem keskkonda. Selle raames külastati Uuskasutuskeskust, kuhu iga laps sai kodust tuua mõne mängu, riideeseme või jalanõusid, millest pandi kokku suur „Aarete kott”. Keskuses näidati ruume, kuhu tavainimene ei satu, kus sorteeritakse kaupa ja valmistatakse ette müügi stanged. Laoruum, mis oli maast laeni kotte täis ja viimaks ka nõuderuum. Samuti räägiti ja pandi ka kõigile südamele, et neile toodaks ainult korralikke asju, sest nemad oma kuludega saadavad asjad ümbertöötlemisse Belgiasse, mis on väga kallis.
Lisaks tegelevad Sipsikud väga hoogsalt ka toidujäätmete vähendamisega. Lapsed saavad ise tõsta endale toitu nii palju kui jaksavad ka korraga ära süüa ja sellest tulenevalt on toiduülejääkide hulk märgatavalt vähenenud. Paar korda on suudetud isegi kausi tühjaks jätta. Nädala raames oli üheks teemaks ka prügi sorteerimine. Sellega seoses arutlesime, miks on vaja üldse prügi sorteerida ja mis kahju teeb prügi loodusele ja inimestele. Prooviti läbi ka ise prügi sorteerimine, milles lapsed olid väga tublid. Nädal lõpetati taara viimisega Solarise taaraautomaati, saadud raha eest osteti õhtuseks nosimiseks viinamarju ja natuke annetati ka Pesaleidjale. Sipsikud uurisid veenädala raames kui palju sisaldavad vett õun ja kurk. Katse kestis teisipäevast neljapäevani. Kurk ja õun seisid rühmas ja nagu näha, siis 4 päevaga aurustus neist päris palju vett ära. Kurk jäi lausa poole kergemaks. #sipsikudkatsetavad Veenädala raames käis Sipsikutel külas ka Tallinna Vee esindaja, kes rääkis lastele kuidas töötab puhastusjaam, kuidas säästa vett ja miks ei tohi midagi muud torudest alla lasta peale wc paberi. Samuti tehti lastega ka paar põnevat katset, näiteks vaadati kuidas wc paber laguneb vees, aga tavaline kätekuivatus paber ei lagune. Samuti vaadati, mida teeb ummistus torudes. #TallinaVesi
Naerulindudel käisid külas jäätmesorteerijad, kes õpetasid lastele, kuidas õigesti prügi sorteerida. Tegevuse eesmärk: Laps teab, miks on jäätmete sorteerimine ja taaskasutamine vajalik ning kuidas hoida loodust puhtamana (jäätmete korrektne sorteerimine). Lastel oli huvi suur ning rakendame uusi teadmisi ka rühmas.
|
TÖÖGRUPPÕppeaasta 2024/2025 teemad
All
arhiiv
March 2025
|