Sügis käes ja ära ei tohi unustada ka toataimi! Õpetaja Kadi käis maal ja sai kodus 2 tõlviklehe tütart, mille võttis kaasa Mürakarude rühma. Et tekitada natkune põnevust ei öelnud õpetaja kohe lastele, mis taimega on tegu, vaid see paljastus LearningApps keskkonnast arvupusle mängust. Ja siis....näpud mulda. Istustasime oma 2 Tõlviklehe tütart pottidesse ja lapsed mõtlesid neile välja nimed: Tillu Rokkstaar ja Lilli Roosi :) Sarnase tegevuse ning paljude teiste põnevate tegevuste juhise leiab ka käsiraamatust "HOB seiklused elurikkuses digiajastul." Seest leiab valiku 5-9 aastastele lastele sobivaid tegevusi, tunde ja projekte. Teemaks on elurikkus, meetoditeks praktilised tegevused, digiõpe, projektõpe ja muu aktiivõpe. Tähelepanu keskmes on luua lastele võimalus elurikkust tundma õppida ning õppe käigus liikuda ja õues olla.
/ hared.ee/uudised/2020/8/24/valmis-eestikeelne-ksiraamat-5-9-aastastele-hob-seiklused-elurikkuses-digiajastul / Käsiraamatu leiad siit: zonecloud.ee/index.php/s/NSxAM4wrOqE0RR1
0 Comments
Ühel päris vihmasel neljapäeval liikusid Mürakarud (6-7 a) Loodusmuuseumi poole. Võeti osa muuseumitunnist "Mida puu meile jutustab!" Räägiti erinevatest Eesti okas- ja lehtpuudest ja püüti neid ära tunda lehtede ning viljade järgi. Samuti vaadati puu elu- ja aastaringi. Saadi teada, kellega puu koos elab ja kuidas inimene teda kasutab. Vaata rohkem infot siit: www.loodusmuuseum.ee/näitus-hirmus-armas-nahkhiir
Laste huvi põõsaste vastu oli väga suur. Et meil teada oleks, mis põõsad kuskil kasvavad pani õpetaja ülesse pildid põõsaste nimetuste ja piltidega nende väljanägemisest koos lehtede ning viljadega.
Koos sai taimedele ka rohkelt vett antud, et nad meie aeda ikka ära juurduks. Hiljem käisid lapsed veel iseseisvalt pilte uurimas ja omavahel jutustades, kuidas need kõik järgmine aasta maitsda võiksid. 5.oktoobril toimus õpetajaepäev ning seoses sellega korraldas meie armas juhatus Triin ja Reinika personalile mõnusa laternamatka. Laternamatka lehel on valikus üle 30 matka ning seekord osutus valikuks Seewaldi matk. Laupäeval siis suundusimegi matkama... Seewaldi matkal uurisime, kuidas kunagisest kaunist suvemõisast sai raviasutus. Vaatlesime uskumatuid ja veel kummalisemaid lugusid, mis selle paiga ümber tiirlevad ning arutasime, palju nendes juttudest tõde võib leida. Kõndisime samuti läbi Stroomi ranna värvika mineviku ning uurisime Pelguranna uuemat ja vanemat osa. Stroomi rannas oli ka mõnus vahepunkt, kus jõme sooja teed ja sõime maitsvat kringlit. Ilm oli suurepärane, jutud olid põnevad ja seltskond parim!
Rohkem infot laternamatkade kohta leiad siit: laternamatkad.ee/laternamatkad Meie kõige pisemad Sipsikud (1,5-2 a) said proovida leivategu."Oma leib on ikka küla leivast magusam". Küll maitses hästi! Veere kakku, veere kakku, veere kakku sups ahju...Nii laulsid Mõmmikud (3-5 a) ja leivanädala raames küpsetasid endale mõnusalt pehme ja lõhnava karaski, mis maitses supi kõrvale ülihästi.
Ühel ilusal sügisesel neljapäeval otsustasid koolieelikud Mürakarud istuda rongile ja suunduda Aegviitu, Sõõriksoo loodusrajale. 50 minutiline rongisõit möödus mõnusalt ja kiirelt. Loodusrajale jõudes:
Kuna seekord polnud meil giidi, siis lastele tekitas see elevust, kuna piknikupaus võis kesta nii kaua kui nad seda tahavad. Mängisime Aliast ja lapsed meisterdaid looduslikest materjalidest, nt. Okasroosikese näidendit.
Sel aastal aslustasid alustasid sõimerühmaga Sipsikud koos õpetajate Hanna, Liisi ja õpetaja abi Ederiga.
Pisikesed sipiskud tegid tutvust köögi-ja puuviljadega:
Lapsed said kodust kaasa tuua ka oma lemmikköögivilju, mida kõik koos maitsesime! 🙂🍎🍅🥒 Mõmmikute rühma lapsed märkasid sügist siin ja seal ning käisid looduslikku materjali otsimas pargist ja metsast. Sellest materjalist meisterdasid lapsed tuppa ilusa metsamaketi. Tuba oli täis mõnusat sambla- ja seenelõhna. Sai selgeks, missugune on palusammal, kuuse ja männikäbi erinevus, pilvik ja kaseriisikas ning osati ära tunda lehtedeta mustikaoksad.
Päikesejänkud (4-7 a.) käisid Pikakari ranna ääres õppekäigul. Sõitu sinna alustati ühistranspordiga, lapsed said sõita nii trammi kui ka bussiga. Kõigepealt võeti suund mere äärde ning lapsed said proovida lutsu visata ning liivale joonistada. Nädalateemaks oli Päikesejänkudel linnud ning sellega seoses uudistati, mis linde mere ääres on näha. Lõkkeplatsil tehti väike piknik ning edasi suunduti väiksele matkale metsarajale. Lõpetuseks said lapsed mängida mänguväljakul. See oli Päikesejänkude esimene ühine õppekäik mere äärde !
|
TÖÖGRUPPÕppeaasta 2024/2025 teemad
All
arhiiv
October 2024
|